[WIP] SOR NB18 City – Rozhovor s autory

Vítejte u dalšího příspěvku,

tentokrát zde máme netradiční pojetí představení projektu. Jedná se o rozhovor s teamem tvořící SOR NB18, o kterém jste zde již určitě slyšeli.

Ahoj. Díky, že jsi přijal nabídku do tohoto rozhovoru. Jaké si vlastně váš team klade cíle?

Ahoj, aj ja ďakujem za pozvanie. 🙂 Náš team si ako hlavný cieľ kladie dosiahnuť na špičku medzi addonmi v histórii tvorby do OMSI (2). Chceme, aby náš addon bol perfektný z každého ohľadu – či už model, textúry, zvuky, alebo jeho chovanie, teda skripty.

Když už jsme narazili na slovo team, z koho se vlastně skládá a kdo v něm má jaké úlohy? Jak moc dobře taková spolupráce funguje?

Náš team sa skladá z troch členov – ja (487376), centipede a Tomo. Tomovou úlohou je takmer celá práca v 2D, teda nálepky, niektoré textúry, úprava fotiek a podobne. Centipede pomáha s niektorými textúrami, občas s modelom, no hlavne sa ma snaží dokopať k práci a pomohol mi vymyslieť naozaj veľké množstvo veľmi zaujímavých funkcií, čo bude SOR obsahovať. Mojou úlohou je takmer kompletná tvorba 3D grafiky, skriptovanie všetkých funkcií v hre, export do hry a podobne. Do práce som mierne zapojil aj luky.pata, ktorý mi pomohol s nejakými detailmi ohľadom BUSE systému. Naša spolupráca funguje zatiaľ veľmi dobre, vždy sa vieme dohodnúť kto, kedy a čo bude robiť, no rozhodujúce slovo je skoro vždy na mne, keďže som aktérom celého projektu.

Když už jsme se tedy dostali k těm funkcím, jaké funkce bude SOR obsahovat? Bude mít i nějaké poruchy?

Našou hlavnou prioritou je zachovanie čo najväčšej miery podoby k jej reálnej kópii. Snažíme sa spraviť maximum pre to, aby tam bola každá jedna funkcia, čo aj v realite. Často sa ma ľudia pýtajú, či mám spravený aj tempomat (neviem prečo si zrovna vybrali túto funkciu) – moja odpoveď je vždy jasná: bude tam takmer každá funkcia, čo aj v realite, hoci v rámci možností hry, a hra s dávkou logiky podporuje vytvorenie tempomatu, takže táto funkcia tam je. Ďalej máme už hotový prepracovanejší systém *.hof súborov BUSE (zmienka o jeho úprave bola uverejnená na fóre OMSI.cz) a momentálne sa snažíme spraviť inteligentné radenie prevodoviek, teda programy TopoDyn a TopoDyn Life. Čo sa týka menších funkcií, určite by som chcel skúsiť spraviť otvárateľné okná cestujúcimi a rôzne iné detaily. Poruchy sú samozrejmosťou a bude ich naozaj veľké množstvo. Takisto budú mať zaujímavý spôsob opravy, no ten si zatiaľ necháme pre seba, lebo ešte nie je úplne domyslený.

Zní to úchvatně již pouze z této odpovědi. Je těžké spojovat scriptovací jazyk použitý v Omsi celkově s logikou funkčnosti autobusu a s Omsi, zvláště při vyvíjení úplně nových funkcí při kterých se podstatě nedá použít základ jiného scriptu, nebo je to jen otázka učenlivosti, zvyku a v konečném důsledky trochu i zábavy  v podobě hraní si funkcemi a přemýšlení o jejich algoritmizaci?

Myslím si, že je to individuálne.  Mám vo zvyku si vždy predstaviť, ako to má presne krok po kroku fungovať a tak to aj preniesť do skriptovacieho jazyka. Vývoj nových funkcií pre mňa nie je o ničom inom, ako o rozmýšľaní, ako by to malo celé fungovať, od akých faktorov to má záležať a podobne. Keď už spomínaš použitie základu iného skriptu, podľa môjho názoru je nelogické používať ako základ iné skripty, hlavne z toho dôvodu, že každý z nás rozmýšľa úplne inak, a preto nemusím hneď pochopiť, ako to má fungovať. Ak si píšem všetko sám, vyhnem sa množstvu chýb, ktoré musím neskôr riešiť a to ma len zdržuje pri práci a určite je to aj väčšia zábava si všetko vytvoriť sám a hlavne vidieť a pochopiť ako to všetko funguje.“

Jaký software vůbec při tvorbě používáte? V případě, že by někdo začal s něčím podobným, jaký software můžete doporučit, jaký naopak ne? 

Náš výber padol na to najlepšie a najľahšie dostupné. Na tvorbu 3D grafiky sme jednoznačne zvolili 3ds Max, najskôr verziu 2016, aktuálne 2017, ktorú vlastníme všetci traja v študentskej voľne dostupnej verzii. Na zápis skriptov a súčastí autobusu používam Notepad++ so zvýraznením syntaxe jazyka. Čo sa týka 2D grafiky, v tomto ohľade musím odporučiť len Adobe Photoshop, no v ňom pracujú len centipede a Tomo.

V jakém stavu prací je vlastně SOR? Kolik částí zbývá asi dodělat případně předělat? Dá se to zatím vůbec určit?

Momentálne sme stále v jednej z prvých fází – modelovanie a textúrovanie. Priebežne ale píšeme aj skripty a robíme export do hry. Dorobiť treba hlavne veľkú časť interiéru a potom nejaké skutočne „mikroskopické“ detaily, ktoré sú ale tiež potrebné pre kvalitný addon. V exteriéri nás čaká ešte špinenie, dážď, zahmlievanie a pod. V neposlednom rade musia prísť zvuky, ktoré sú stále v štádiu vybavovania. Prerábať sa už pravdepodobne nebude nič, jediné, čo sa mierne upravovalo bola palubná doska VDO na žiadosť jedného nášho fanúšika, no momentálne by malo byť všetko v absolútnom poriadku. Potom nám zostáva už len verzia s motorom Euro 6, ktorá je pomerne dosť odlišná od verzie Euro 5 EEV. Vývoj addonu a jeho vydanie by sa malo uskutočniť v závere roku 2016, teda v štvrtom štvrťroku.

Když už jsme tedy naťukly ty verze, je již možno nějak odhadnout nebo naznačit, které verze bude balení obsahovat?

Sme pevne rozhodnutí, že prvá verzia pre OMSI 2 bude obsahovať SOR NB 18 City podľa vzoru mesta Bratislava s motorom Euro 5 EEV (vyrobené v roku 2012) a s motorom Euro 6 (vyrobené v roku 2014 a 2015). Euro 6 navyše obsahuje aj celovozidlovú klimatizáciu Webasto Santana XL, takže aj v OMSI bude možné zabezpečiť lepší komfort pre cestujúcich. Do verzie z roku 2012 nebola klimatizácia nainštalovaná, hoci bez nejakého dôvodu. Neskôr, po vydaní simulátoru LOTUS, plánujeme jej „trolejbusovú sestru“, Škodu 31Tr SOR. Mnohí sa ma pýtajú na pražskú verziu NB 18, prípadne NB 12 alebo medzimestské verzie NC. V pláne máme iba dve verzie a to Euro 5 EEV a Euro 6 podľa vzoru mesta Bratislava.

Myslím, že o SORce toho bylo dost… Co dalšího plánujete po dokončení tohoto projektu?

Ťažko povedať. Určite by sme chceli vytvoriť Iveco Urbanway 12M a Škodu 29T/30T ForCity Plus. Ako sa ale celá situácia vyvinie, sami netušíme. V každom prípade tieto dva vozy chceme spraviť určite, hoci nevieme v akom poradí. Možno uprednostníme 29T/30T, možno budeme pracovať na oboch naraz.

My děkujeme tedy za rozhovor a přejeme pěkný den. Přikládáme ještě pár obrázků přímo od autorů, tak doufáme, že vás společně s ostatními informacemi potěší.