Kojetice (update 1.1)

Po delší neaktivitě způsobené hlavně školou jsem si vybral 2 mapy, o kterých napíšu článek. Tou první jsou Kojetice.
Mapa vyšla 21.6.2016, ovšem já jsem si ji vyzkoušel až teprve o pět dní později. Jedná se o fiktivní mapu, která však byla inspirována reálnými místy z různých koutů České republiky či Slovenska. Stavba mapy trvala přesně rok (byla vydána přesně v ten den, kdy byla oznámena).

K mapě, obsahuje vlastní repainty, hlášení, propracované JŘ atd. Mapa avšak neobsahuje navigaci, což absolutně nechápu, jak vůbec tvůrci došli k rozhodnutí, že navigaci mapa obsahovat nebude. Sice hezké, že navigaci udělali v pdfku a autor nebo autoři si s tím dali práci, ale nebylo by přeci jenom jednodušší prostě ji udělat v editoru? Nemluvě o tom, že navigace se hodně řeší v hodnocení map. To jsem ale odběhl.

První dojmy. Ailist obsahuje MB O530, SOR BN12 a Karosu B951E, a tady také začíná hned první problém. Chtěl jsem zkusit projet mapu Manem NG312, ovšem můj notebook, který zvládne i GTA V na střední detaily, prostě takovou náročnost nemohl unést a po roce se mi stalo, že mi autobus skákal. Vyřešil jsem to jednoduše tím, že jsem do Ailistu výše uvedené autobusy nahradil Ai Busy z Prahy. Ale pro jistotu jsem snížil hustotu aut. Voalá, FPS už v normě. Takže tolik asi k náročnosti. Projel jsem tak narychlo Manem celou mapu a usoudil jsem, že i přesto, že mapa kapacitně odpovídá 15M autobusům, rozhodně není stavěna pro kloubové autobusy. Hlavním faktorem jsou úzké ulice ve směru na/z Náměstí. Pokud se ale umíte dobře vyhýbat projíždějícím autům/busům a zároveň zaparkovaným autům, tak pro vás jízda s kloubákem nebude problém. Dále se budu rozepisovat po jízdě zpět se SOR BN12.

Bez názvu

Prvního, čeho si všimnete, jsou zvláštní reklamní plochy. Zajímavé jsem pro vás vyfotil:
Bez názvu2 Bez názvu7Bez názvu11

Bohužel najdou se i záporné věci, kterých si, jako prvních, všimnete a to jsou silnice, které najednou končí, místy prázdná místa nebo špatně nastavené patchy chodců (chodí v zemi nebo různě nesmyslně).
Bez názvu13

Když pojedeme z Výzkumných ústavů takovým menším tankodromem, tak přijedeme k zastávce Železniční stanice. Ta se jim povedla, mimo jiné zde si také všimnete, že autoři pracovali na každém detailu:
Bez názvu3 Bez názvu15 Bez názvu16

Po jízdě přes Hamplovu dojedeme do Průmyslové zóny do zastávek Bavlnářská a Silisan. Autorům se velmi povedlo zpracování průmyslové zóny.
Bez názvu4 Bez názvu18

Poblíž zastávky Silisan se zachází autobusové garáže.
Bez názvu17

Na druhou stranu po nějaké dobře se raději budete chtít dostat pryč a zrovna se dostanete na místní sídliště, odkud odbočíte, pojedete kolem zastávky Na Příkopě a úzkými uličkami se dostanete na Náměstí. Zpracování je pěkné, ale náměstí jako samotné zeje prázdnotou. Autoři to mohli aspoň vyřešit způsobem jako třeba v mapě Hamburg poblíž zastávky U St. Pauli, objekty imitující lidi. Na druhou stranu zde nenajdete silnici, která by někde končila.
Bez názvu5 Bez názvu6Bez názvu8

Projedete ještě užšími uličkami a při troše štěstí, pokud neskončíte zpátky na zastávce Na Příkopě, se dostanete na zastávku Cíglerova, u které se nachází obrovský kruhový objezd. Ten projedete a pak zabočíte k Nemocnici. Konečně po dlouhé době vidím v OMSI krásnou nemocnici a ne zaměněnou se školou viz Grundorf. 😀
Bez názvu9 Bez názvu10

Vyjedete z nemocnice a budete muset zdolat tuto vskutku zajímavou zatáčku, abyste se dostali k Penny marketu.
Bez názvu12

Projedete kolem zastávky Olomoucká a hurá, jsme na Autobusovém nádraží. 🙂
Toto nádraží asi mě nadchlo z celé mapy nejvíce a hlavně je hodně možností, kam si odstavit bus. Buď dojedete klasicky na plochu, kde se čerpá pauza nebo na odstavou plochu nebo kamkoliv jinam, kde nebudete zavazet.
Bez názvu14

Můj verdikt. Mapa opravdu povedená, je to česká mapa, která konečně překonala prokletou hranici délky linek 10-15 minut. Sice jen 1 linka, avšak mají v budoucnu přibýt další (je celkem velký výběr z linek 1,2,4,5,6, popřípadě měziměstské 341 a 342). Když nepočítám chyby, které slibují autoři, že v budoucnu opraví, tak je to po hodně dlouhé době další pořádná česká mapa, která jen tak neomrzí.
Vřele všem doporučuji. 🙂

Linky ke stažení naleznete níže, pro funkčnost mapy je třeba mít mapu Prahy.

POZOR! Je třeba stáhnout oba balíčky souborů!

//EDIT 16.07.2016 (Jakub):

Vyšel update 1.1. Informace přímo od Riliana si můžete přečíst níže, odkaz také přidán.

Podívejte se, prosím, na návod, ať nevznikají problémy způsobené špatnou instalací!

Po trochu delší době (než jsme sami čekali) vydáváme patch s označením 1.1. Celkový seznam změn a oprav je poměrně dlouhý a nemá smysl vypisovat všechny detaily, ale aspoň to nejdůležitější:
– o prázdninách je mimo provoz linka 6 (která sloužila především jako spojnice několika škol)
– pro vozidla Karosa B951E a SOR BN12 jsme vytvořili modifikaci, díky níž si můžete prohlížet VJŘ přímo ve voze (ve hře jsou tyto verze označeny ASK (Kojetice) a mají dokonce funkční fonty :) )
– upraveno několik křižovatek (Masarykova třída X Na Příkopě, Schindlerova X Škodova a Škodova X Na Příkopě)
– počet cestujících a hustota AI dopravy jsou nyní proměnlivé v závislosti na denní době (celkově méně cestujících i aut)
– upraveny počty nastupujících a vystupujících cestujících
– mapa nyní obsahuje svátky a prázdniny pro roky 2016 a 2017
– více detailů v garážích, lépe osvětlená točna Nemocnice
– upraven AI list (za pomoc děkujeme stefcovi a 487376)
– opraveny HOF soubory

Co patch neopravuje (aneb s čím můžete mít nadále problémy):
– HW náročnost (vytvořili jsme alespoň alternativní AI list s pražskými Karosami, které jsou podstatně méně náročné + v centru jsme smazali zbytečné pathy a spliny)
– prázdná zakončení některých ulic (s tvorbou vhodných pozadí nám příslíbil pomoc Tomashek_18, měla by být obsahem dalšího updatu)
– možné problematické chování AI dopravy (včetně točny Žel. st. – více brzy)

Kojetice - mapa
Kojetice – mapa

kojeticemapa101.rar

262.0 MiB
1464 Downloads
Details
Kojetice - objekty
Kojetice – objekty

kojeticeobjekty.rar

268.0 MiB
1119 Downloads
Details
Kojetice - update 1.1
0.0 B
1508 Downloads
Details