Fiktivní Szczecin od Floxiho

Přeji příjemný večer a vítám vás u dnešní druhé novinky, která bude, doufejme, přeci jen obsáhlejší, než ta minulá.

Projekt Szczecin, mapa, která se neustále rozvíjí a už v nynější verzi (4.0.0) nabízí spoustu říditelných linek. To se ale rozhodl změnit autor této úpravy, TheFloxiCz, který přidal fiktivní části do aktuálního Szczecina a vytvořil tím další nové linky, které mapu rozvíjí o další kilometry tras. Tato úprava má velkou historii, vyšla již spousta aktualizací a oprav a i já jsem se podílel na zkrášlení této mapy, co se týče plánků. O tom si více ale povíme níže.

Fiktivní Szczecin nabídne jak upravené trasy linek, tak i spoustu zcela nových linek, samozřejmě nové denní, i noční. Seznam nových linek v této mapě:

 • 78; Kollataja –> Osiedle Arkonskie –> Kollataja (okružní)
 • 87; Kollataja <–> Podborz
 • 101; Plac Rodla <–> Hoza
 • 102; Goclaw <–> Police, Tanowska Szkola
 • 109; Police Rynek <–> Police Osiedle Chemik
 • 111; Police Rynek <–> Police Zajezdnia
 • 520 (noční); Goclaw –> Goclaw (okružní)
 • 522 (noční); Plac Rodla <–> Warszewo
 • 523 (noční); Plac Rodla <–> Wiszeslawa
 • 530 (noční); Plac Rodla <–> Podborz
 • S1, trasa A (školní spoj); Osiedle Arkonskie <–> Police, Tanowska Szkola
 • S1, trasa B (školní spoj); Police, Tanowska Szkola <–> Kollataja
 • S2 (školní spoj); Goclaw <–> Police, Tanowska Szkola

Určitě jste si všimli, že linka S1 je rozdělená na 2 trasy. Trasa A jezdí ráno a trasa B odpoledne. Myslím, že to nepotřebuje nějak více vysvětlování.

V úvodu jsem psal, že jsem se i já podílel na dodatkům k mapě a tím dodatkem jsou plánky sítě denních a nočních linek (školní spoje jsou ve vývoji), prohlédnout si je můžete zde: Denní, Noční.

HISTORIE TVORBY TÉTO MODIFIKACE:

Již jsem psal, že vyšlo několik oprav, aktualizací a podobně, nyní si to pojďme shrnout pěkně popořadě:

Verze 0.9 – V této verzi došlo k několika opravám základního Szczecina (byli opraveni lidé na zastávkách po trase linky 63 Skolwin <–> Dabrowki, kde se neobjevovali), upraveny jízdní řády linek, byly vytvořeny první  nové linky 102 a 101 a došlo k úpravě Kollataji

Verze 0.91 – Drobné opravy verze 0.9

Verze 1.0 – Velké rozšíření, přidáno 13 nových linek (viz seznam nahoře), optimalizována Plac Rodla a Kollataja, vytvořeno BUSE .hof. Jelikož tuto verzi potřebujete ke zprovoznění nejnovější verze, zde je odkaz ke stažení: MEGA + FIX OBJEKTŮ, MEDIAFIRE + FIX OBJEKTŮ

Verze 1.1 – Opraveny bugy a opraveny pathy na Kollataji

Verze 1.2 – Zatím nejnovější verze, došlo k opravám několika dalších bugů, dočasně se vyply linky „F“ a D (spěšné linky), vylepšeno několik zastávek, dodělána chybějící navigace na lince 107, opravy HOF souboru, nové jízdní řády linek 87 a 102, opraven AI list (verze s SU 12/18), odkazy ke stažení: MEGA, MEDIAFIRE.

Autor také zveřejnil menší FAQ a řešení některých problémů:

1. Žádné objekty ani spliny mi nechybí, ale mapa se nenačte. – Mapa funguje pouze od verze 2.2.017 a vyšší.

2. Na mapě nemám žádné speciální linky. –  Speciální linky jezdí v ranních hodinách (S1, S2) a v odpoledních hodinách (S1,S2). Přesné odjezdy školních spojů jsou napsány v Linienstelle

3. Po načtení mapy vidím jen oblohu. – Pravděpodobně nemáš stáhnuté všechny potřebné objekty/spliny. Použíj MapTools a následující objekty dostahuj.

To by bylo pro dnešek asi vše, děkuji za pozornost a budu se těšit u další novinky. Nezapomeňte také navštívit naše fórum, kde se budete dozvídat o nejnovějších aktualizacích a aktuálním dění ze světa OMSI. Hezký večer.