Patch 2.00.006 a 2.00.008

To, že nedávno vyšel patch na Omsi 2 už asi většina z vás víte. Ke stažení je přímo ve vašem setamu, takže ho sem ke stežení (bohužel pro vás) opravdu nedám. Patchy vyšly hned dva, a to 2.00.006 a 2.00.008. Kde je 007 to fakt nevím, ale opravdu není. Patch 2.00.006 opravuje všechno možné, 2.00.008 opravuje neposouvání zastávek v addon mapách.
Co obsahuje si můžeze přečíst od Sn0Walkera, z Omsi.cz (níže).

————————————————————-

Ráno se ke mě dostal text, který zveřejnili vývojáři na oficiálním fóru:

Erstmal wünschen wir allen Usern ein frohes, erfolgreiches, gesundes und vor allem glückliches neues Jahr 2014! 🙂

Gleichzeitig bitten wir um Entschuldigung und Verständnis dafür, dass der Patch leider nicht mehr rechtzeitig herauskam. Jetzt, nachdem der Arbeitsalltag wieder begonnen hat, wird er in Kürze endgültig erscheinen und unsere Arbeit an den weiteren Problemen und Bugs natürlich wieder aufgenommen! 🙂


V této zprávě nám přejí šťastný nový rok a omlouvají se, že opravný patch nepřišel včas. Společně s ostatními z naší komunity se spekulovalo i o tom, že se kluci z MR Software přes svátky flákali. V této zprávě citované výše vývojáři uvádí, že teď, kdy opět začínají pracovní dny, se vrhají do práce. Toto je jakýsi můj volný překlad (samozřejmě, že ne doslovný, jak jste poznali) a tak jsem počítal s tím, že by patch měl vyjít až za nějakou dobu, jak uváděl Rilian v minulé novince, mohl by vyjít za několik týdnů, dokonce měsíců. Pak ale přišlo překvapení.


Před několika minutami (kolem 15:00 dne 2.1.2014) byl patch k sehnání na Steamu pro všechny, kdo mají OMSI 2 koupené. Jakmile máme hru ve Steamu zaregistrovanou, ihned po spuštění Steamu se mi objevilo, že je hru možné aktualizovat. Tato aktualizace, která má být podle všeho opravným patchem má pouhých 57.1 MB! No řekněte, nezdá se vám tato velikost opravdu malá na to, co měla nová verze opravit? A teď už opravdu k věci. Co nám tedy patch se hrou udělal?

Je opravdu krásné a milé, že nám vývojáři dopřáli nové číslo verze, které se tady změnilo na „Release 2.00.006“. Podle všeho je patch téměř k ničemu. Na to se podíváme za chvilku. Nevím, co si o tom mám myslet, ale je možné, že by se nás MR Software snažil jakoby utěšit vydáním opravného patche? Jak jste jistě zaregistrovali, oficiální OMSI forum bylo přes svátky zavřené, nejspíše kvůli tomu, aby jim tam nehodily haldy ztížností. Ale i o jiných svátcích bylo toto fórum zavřené. Obávám se, že s tím si MR Software teď tak trošičku zadělal. Po zveřejnění patche se objevilo tolik „nečekaných“ zjištění, že to jejich fórum budou teď zaplavovat vlny textů o tom, jak se jim patch „povedl“.


A už to začíná… Jistě je nám velice dobře známý error, v těch našich partách už nazýván „Zugriff….“. Ten nám krásně vystřídal, nebo se možná i přidal error Fehler bei Bereichsprüfung. S tímto errorem se setkáte takřka všude. Nejen že vyskočí libovolně během jízdy, ale dokonce i při načítání Grundorfu! (Několik lidí to už postřehlo, ale zřejmě se to nestává každému. Mě se Grunforf načetl naprosto v pořádku – zřejmě se ta chyba objevuje jen občas).

Teď bych se chtěl trochu zmínit o funkčnosti (nebo spíše nefunkčnosti) některých addonů v OMSI 2 s tímto novým patchem. Jako první zmíním Ústí nad Labem. To někteří šťastlivci prý rozjedou. Některým Ústí ale stále nejede. Na co jsme před chvílí přišli je, že na jízdním řádu se nezobrazují některé naše české znaky. Je tedy možné, že OMSI 2 nyní plně nepodporuje diakritiku? Můžeme se podívat na kompletně popletený jízdní řád z mapy Ústí nad Labem: Zřejmě si s tím budeme muset v tyto chvíle poradit sami 😉

Dalším takovým krásným příkladem je například mapa Ahlheim V2. Ta mi před patchem nechtěla načíst ani jeden tile. Zvláštní však bylo, že mapa neházela ani jeden error. No a hádejte co. Jakmile jsem updatoval OMSI 2, tak hned při načítání mapky vyskočila chyba, kterou jsem v OMSI 1 ani jednou nezahlédl. OMSI 2 nám tudíž přináší hromady dalších nových chybových hlášek! No řekněte, není to paráda? 😀 (Myšleno ironicky…)

Protože je toho celkem hodně, tak už to spíše zobecním. Dobrá, zahraju si na nějakého, řekněme komentátora: „V OMSI 2 s novým patchem nás čeká opět errorová dominanta „Fehler bei Bereichsprüfung“, která nás čeká téměř na každém kroku, několik chybových hlášek v Editoru a těšit se můžeme i na bombardaci jiných chyb alá „Out of Memory“ a další! Dívejte se s námi. Nebojte se, chyby nezmeškáte, čekají vás téměř při každém hraní v OMSI!“. 


Po vydání patche už se společně snažíme přijít na nějaké způsoby, jak to vychytat. Vypadá to, že k tomu, aby šlo OMSI 2 bez problému se zdaleka neblížíme a prozatím tomu stejně budeme muset napomáhat my. Tato novinka se pomalu blíží ke konci. Chtěl bych připomenout naše fórum, protože tam se teď už ze zkušeností hráčů toto téma řeší. Chtěl bych opět upozornit na jedno staré, ale dobré pravidlo, že OMSI (2) se může chovat každému jinak. A to i tomu samému člověku může fungovat jen někdy 😀 Každopádně tady pro vás máme ještě jeden typ. Pokud vám v OMSI 2 nefunguje nějaká základní věc, nebo vás zaplavují chybové hlášky třeba na defaultních mapách, tak doporučuji za pomocí Steamu „Ověřit integritu souborů“. To podle všeho dokáže napravit až 20% procent problémů v OMSI. Ověří to soubory hry a ty soubory, které se nepodaří ověřit, nebo dokonce chybí, Steam dostahuje a do hry doplní.

Jen bych chtěl ještě dodat, že výpis jízdního řádu mě osobně funguje. Obávám se, že toto je ale jen jedna z mála věcí, kterou patch opravil. Na tento patch tady mám ještě takový krátký slogan. „Místo toho, aby vylepšili OMSI, vylepšili vývojáři chyby, které se teď objevují opravdu skoro pořád a jejich druhy jsou velice rozmanité“. Takže to vypadá, že přes ty svátky spíše propracovávali chyby, aby nám OMSI mělo co říct a ještě ke všemu se to podle mě trošičku zhoršilo.

Každopádně já dávám OMSI 2 šanci. Zklamalo mě, že tento patch „funguje“ takovýmto způsobem a opravdu by mě zajímalo, jak to tam u sebe teda MR Software testuje, když oni tam ty chyby nemají a po vydání to pak mají všichni ostatní. Doufám, že jste se něco dozvěděli, ale nejspíše jsme toto mohli tak trochu čekat. Errory v OMSI 2 je prostě kapitola sama pro sebe.

Já se s vámi pro dnešek loučím a moc se na vás těším u další novinky. Ta doufám, že bude už o nějakých pořádných pozitivních zprávách. Přeji velice krásný zbytek prázdnin pro ty, kteří jdou do školy až příští týden. Pořádně si ho užijte a doufám, že i nějaké ty kilometry bez nehod (a bez errorů :D) v tom OMSI 2 najedete.

S pozdravem, Snouvík.

ZDROJ: OMSI.CZ, AUTOR Sn0Walker