Gaz 0330

Před nějakou tou minutkou vyšel nový autobus Gaz 0330 od ruského autora Лаймис. Autobus se vytvářel asi rok, což je poznat, protože autor si dal hodně záležet.

Jedna z věcí, co mě zaujala jako první, byla skvěle animovaná řadící páka se zvuky takového toho vrzání a skřípění. A nejen to. Prvně se titž musí více zmáčknout spojka a potom zmáčknout a společně se spojkou držet požadovanou rychlost, dokud neuslišíte právě takové zavrznutí. Celkově se tato funkce v Omsi nachází asi poprvé.

Další věc, která si pravděpodobně v Omsi odstartovala pramiéru je to, že si musíte před stamotným startováním zapnout přívod paliva kohoutek pod palubní deskou zhruba uprostřed. Na toto však doporučuji použít venkovní pohled nebo volný pohled (F3, F4), protože z kabiny tam prostě nevidíte.

Důkladně propracovaný je tedy modelově i zvukově, ale překvapili mě také animace celého modelu. Celý autobus se totiž chová velmi realisticky a to od samotných jízdních vlastností až po detaily, jako je otevírání dveří, přední okno se stěrači nebo otevírání motoru.

A úplně nejvíc se mi líbí knížka, kterou si vytáhnete z dřevěné přihrátky na dveřích řidiče a můžete si přečíst něco o vozidle. Tedy, samozřejmě v ruštině.

Celokově se mě model líbí a to ve všech částech. Přidám ještě několik obrázků. Stahovat můžete ZDE.

A to je pro dnešek vše.

Jakub

Gaz 0330
Gaz 0330

gaz+0330.rar.html

103.4 MiB
877 Downloads
Details