TEDOM C12G 1.0 – Poodhalení před vydáním

Ahoj, vítám vás u mé další novinky. Tentokrát tady máme něco naprosto speciálního a to je ukázka TEDOMu 1.0 v akci. Poprvé takto odhalen veřejnosti a to ještě před jeho vydáním! Mám exkluzivní povolení přímo od autora tento model takto prezentovat, tak doufám, že to stálo za to 😉

Vítám všechny příznivce našeho webu u další novinky. Dnes tu pro vás mám takovou „malou“ specialitku. Jedná se o model autobusu TEDOM C12G od autora 487376. Tuto novinku píšu z pár prostých důvodů. Jakmile se na našem českém OMSI fóru objevoval TEDOM ve svých prvních verzích, tak vzbudil v našich čtenářích velkolepé nadšení. Hodně lidí se těšilo, až bude model ve výsledné verzi. Neříkám, že všichni, ale opravdu i z těch pár příspěvků, které jsem kdysi četl, se dalo poznat, že někdo se na něj opravdu těší.

Dnes si ukážeme jeho výslednou verzi – 1.0. Jedná se vlastně o verzi, která se bude už jen maličko dolaďovat, pokud betatesteři nenajdou žádnou chybu. Pokud by byl model bez větších problémů a nebylo by třeba větších úprav, je možné, že se tohoto modelu dočkáme celkem brzy. Sám autor uvedl, že betatesty probíhají naplno až do 1.11. Pokud budou betatesteři spokojeni s autorovou prací, mohli bychom se TEDOMu dočkat do jednoho až dvou týdnů od ukončení betatestů. A jak jsem byl spokojen s TEDOMem já? Podívejte se na toto videjko, na jehož začátku řeknu pár informací o tom, co je na vozidle nového, co se změnilo a upravilo. Poté si dáme takový ten „klasický komentovaný Let’s Play“, ve kterém se projedeme po Ústí nad Labem a uvidíme tento autobus i v praxi. Jen bych chtěl připomenout, že tento autobus je na Ústí už ze začátku připravený. Máte k němu funkční hof soubor a na silnice tohoto města můžete vyrazit hned!

Doufám, že se vám video líbilo. Pokud ano, tak ho jistě můžete podpořit likem nebo odběrem. V závěru zmíním pár informací, které o TEDOMu víme, nebo bychom vědět mohli. A také zamozřejmě to, co nás čeká ve výsledné verzi.

Původně jsem chtěl tyto změny napsat v souvislém textu, ale je jich opravdu hodně a proto zde mám changelog, který vám sdělí ty nejdůležitější změny na modelu. (Připomínám, že ani ve videu, ani zde nejsou uvedeny všechny změny! Je jich opravdu hodně a jejich kompletní seznam naleznete v manuálu přiloženém k modelu.)

– polohovatelná VDO
– optimalizácia modelu
– opravené stopky nad dverami a pohyb dverí
– nový model sedačiek
– doplnené poruchy
– nový model kolies a reálna fototextúra
– výkon motora nastavený podla originálneho motora
– opravená prevodovka
– pretexturovaná a poupravená kabína vodiča
– doplnená diagnostika
– mierne poupravené svetlá
– opravený boundingbox (box, čo zapríčiňuje nehody)
– doplnené repainty
– prerobená bočná prístrojová doska, otextúrovaná fototextúrami
– nový reálny zvuk Bratislavského označovaču
– opravený celkový pohyb cestujúcich, možný výstup a nástup cez každé krídlo dverí
– opravené osvetlenie v interiéri
– pridané sklápacie sedačky
– opravený skelet a pridané modelické mriežky
– pri nižšej teplote motor reaguje studeným štartom
– predný BUSE panel sa roluje reálne
– opravené lišty pri oknách a nové okná
– podsvietenie ručičiek na tachometri
– realistický štartér: klúčik má 2 polohy
– realistické húpanie

Kromě těchto změn má TEDOM i mnoho poruch. Tím nemyslím, že by vám model v půlce jízdy přestal fungovat, ale takové menší běžné závady jako je například rozbité světlo atd… Musím říct, že je to příjemné zpestření jízdy. (Tyto závady jdou lechce odstranit kliknutím na klíč v menu pod klávesou Alt) U modelu se objevují i nové funkce, jako je například studený start, nebo horský přechod. Mě tento model, co se týče funkcí pěkně překvapil. Doufám, že se na výslednou verzi těšíte a nezapomeňte stále sledovat náš web, protože již brzy by tento TEDOM měl přibýt do naší databáze modelů! Já se s Vámi prozatím loučím a těším se na vás u další novinky 😉